Festiwal Nauki i Sztuki w UJ CM - ruszyły zapisy


Data: 16-18.05.2018
Szczegółowe informacje: http://www.festiwal.cm-uj.krakow.pl/

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy na Festiwal Nauki i Sztuki w UJ CM!

Co to jest „superbug” i czy powinniśmy się go bać? Dźwięki – jak je słyszymy? Czy komórki układu immunologicznego muszą sprzątać? Jak drobnoustroje w naszym ciele wpływają na nasze zdrowie i szczęście? – już po raz trzeci w ramach festiwalu zapraszamy na cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wykłady w Collegium Nowodworskiego. Jak co roku spokojny zwykle dziedziniec zamieni się w laboratorium, w którym będzie można samodzielnie przeprowadzić ciekawe doświadczenia. Będą konkursy i quizy. Zachęcamy też do odwiedzenia miejsc, w których na co dzień pracownicy naukowi UJ CM prowadzą swoje badania i do wzięcia udziału w przygotowanych przez nich warsztatach.

Rejestracja na wykłady oraz kursy pierwszej pomocy przedmedycznej - http://www.festiwal.cm-uj.krakow.pl/indexfw.php/rejestracja/kategorie

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie to cykliczne wydarzenie popularyzujące naukę wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Organizatorami wydarzenia są krakowskie szkoły wyższe oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk. W przedsięwzięcie angażuje się również Kuratorium Oświaty w Krakowie, władze samorządowe, krakowskie muzea oraz zaproszone instytucje kultury.
Powrót