Tytuł Menedżera Roku 2020 w Ochronie Zdrowia dla dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego


Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski laureatem 20. edycji konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny”. Nagrodę otrzymał w kategorii „Menedżer zdrowia - placówki publiczne”.  Wyróżnienie przyznano m.in. za reakcję na trudne wyzwania - budowę Szpitala Uniwersyteckiego, ale i jego błyskawiczne przekształcenie w jednoimienny, jednoczesną dbałość o pacjentów niecovidowych i docenienie wartości każdego pracownika - w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa.  


- Olbrzymie wzruszenie, które odbiera mi głos nie jest przypadkowym. To był bardzo cieżki rok i szczerze mówiąc ta nagroda jest nagrodą dla wszystkich dyrektorów. Wszystkim nam przyszło stawić czoła sytuacji, z którą nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia, sytuacji której nie mogliśmy przewidzieć i w której musieliśmy sobie radzić. Właśnie dlatego będę tę nagrodę dedykował wszystkim moim koleżankom i kolegom stojącym na czele szpitali w całym kraju - mówił nagrodzony Dyrektor Marcin Jędrychowski, a podczas przemówienia dziękował także za bardzo dobrą współpracę pomiędzy placówkami medycznymi. Wyrazy wdzięczności kierował również w stronę swoich najbliższych oraz wszystkich pracowników Szpitala Uniwersyteckiego. 

- Ten ostatni rok - a właściwie ostatnie dwa lata - nauczyły mnie, że chyba już nigdy nie będę mówił, że "gorzej być nie może". Kiedyś narzekałem, że bardzo cieżko jest budować szpital. Później myślałem, że najgorszą rzeczą z jaką przyjdzie mi się zmierzyć będzie przeniesienie szpitala z jednej siedziby do drugiej. Nie upłynęły dwa miesiące 2020 roku kiedy nastał covid - choroba o której nie wiedzieliśmy nic, której uczyliśmy się od podstaw i która wywróciła nasze życie do góry nogami. W tym roku przeżyłem wiele wzlotów, upadków, chwil niepokoju, chwil, w których zastanawiałem się jak to dalej bedzie wyglądać. Bez wątpienia jednak mogę stwierdzić, że nam się udało! Jako Szpitalowi, jako społeczności  Szpitala Uniwersyteckiego, jako społeczności Uniwersytetu Jagiellońskiego udało nam się przejść przez to obronną ręką. Razem!  Zawsze powtarzam, że dobry menedżer to jedno, ale dobry zespół to drugie. I tak naprawdę być dobrym menedżerem bez dobrego zespołu jest praktycznie niemożliwe. A ja mam to szczęście, że mam okazję współpracować z najlepszym zespołem - podkreślał Dyrektor Jędrychowski. 

 

Fot. Adam Koprowski


Data publikacji: 14.01.2021Powrót