Udany debiut drużyny męskiej UJ CM w trójboju siłowym

W dniach 5-7 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Na imprezie zadebiutowała drużyna mężczyzn z UJ CM, która powstała zaledwie kilka miesięcy temu. Złoty medal w typie uczelni medycznych zdobył Maciej Preinl, w klasyfikacji uczelni medycznych UJ CM zajął miejsce trzecie.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 380 zawodników z 72 drużyn, co było rekordowym wynikiem tej największej w Polsce imprezy trójbojowej.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się zawodnik UJ CM Maciej Preinl, który w kategorii do 83 kg – z wynikiem 610 kg (222,5 przysiad, 140 wyciskanie i 247,5 martwy ciąg) – zdobył złoty medal w typie uczelni medycznych. W klasyfikacji otwartej zakończył rywalizację na bardzo dobrym szóstym miejscu.

Również start drużynowy okazał się sukcesem – w klasyfikacji uczelni medycznych zawodnicy UJ CM zdobyli brąz.