Sukces szachistów z AZS UJ CM

W Chorzowie w pierwszych dniach lutego odbyły się zawody szachowe otwierające cykl Akademickich Mistrzostw Polski 2018. Najlepszy indywidualnie wśród przedstawicieli uczelni medycznych był reprezentant UJ CM – Marcin Kostański z Wydziału Nauk o Zdrowiu, drużynowo AZS UJ CM zajął miejsce drugie.

W turniejach indywidualnych na starcie stanęło 77 kobiet i 210 mężczyzn z całej Polski. Najlepszy rezultat osiągnął Marcin Kostański, który z wynikiem 5,5/9 pkt zajął pierwsze miejsce wśród 19 zawodników reprezentujących uczelnie medyczne.

Po zakończeniu zmagań indywidualnych przyszedł czas na turniej drużynowy, do którego przystąpiło 39 zespołów. Nasi zawodnicy zagrali zdecydowanie lepiej niż w latach poprzednich, lecz debiutujący w AMPach Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, mimo porażki z nami w meczu bezpośrednim w stosunku 1:5, uzbierał jeden punkt więcej i wyprzedził naszą ekipę. Duża waga turnieju drużynowego sprawiła, że mimo znacznie lepszych wyników indywidualnych, musieliśmy uznać wyższość Wrocławian w środowisku medycznym.

Szachiści AZS CM UJ w klasyfikacji generalnej (uwzględniającej wyniki turnieju drużynowego oraz turniejów indywidualnych) zajęli ostatecznie drugie miejsce wśród uczelni medycznych, wyprzedzając Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Skład drużyny AZS CM UJ: Zuzanna Machniewska (II rok WL), Grzegorz Ginter (pracownik WL), Jan Koper (III rok WL), Marcin Kostański (I rok WNZ), Aleksander Materniak (I rok WL), Mateusz Siwek (III rok WL), Dominik Starczewski (V rok WL), Jakub Witbrodt (III rok WL).

Data publikacji: 6.02.2018