Pierwsze sukcesy sekcji pływackiej AZS UJ CM

12 listopada sekcja kobiet i mężczyzn AZS UJ CM wzięła udział w I rzucie Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. W klasyfikacji drużynowej mężczyźni zajęli czwarte miejsce, kobiety uplasowały się na miejscu szóstym.

W sztafecie 4x50 m stylem dowolnym mix w składzie: Karol Kowalski, Wiktor Cacaj, Katarzyna Gonet i Karolina Szkudlarek – po zaciętej rywalizacji o podium z ekipą UJ – zajął miejsce czwarte.

Czwartą lokatą zakończył również swój występ w CRACOVIADZIE (zawody dla studentów pierwszego roku krakowskich uczelni) nowy zawodnik sekcji z pierwszego roku kierunku lekarskiego Bartosz Dziedzic w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

W konkurencji 50 m stylem dowolnym Karol Kowalski (V rok, kierunek lekarski) wywalczył brązowy medal, a Karolina Szkudlarek (III rok, kierunek lekarsko-dentystyczny) zdobyła srebrny medal i brązowy na dystansie 100m

Skład drużyny kobiet i mężczyzn na I rzucie AMM w pływaniu: Karolina Szkudlarek (III rok, kierunek lekarsko-dentystyczny), Katarzyna Gonet (III rok, kierunek lekarski), Katarzyna Łukasiewicz (II rok, kierunek lekarski), Nadia Dziechcińska (II rok WNoZ), Alicja Madeyska (I rok WNoZ), Karol Kowalski (V rok, kierunek lekarski), Grzegorz Torbicz (VI rok, kierunek lekarski), Kacper Koss (VI rok, kierunek lekarski), Krzysztof Woszczek (IV rok, kierunek lekarski), Wiktor Cacaj (II rok, kierunek lekarski), Wojciech Winiarski (I rok WNoZ), Michał Wyka (I rok WNoZ), Bartosz Dziedzic (I rok, kierunek lekarski), Wiktor Jania (I rok, kierunek lekarski), Krzysztof Kulicki (I rok WNoZ).

Data publikacji: 12.11.2023