Srebrne siłaczki z UJ CM

Trójboistki UJ CM wywalczyły srebrny medal w klasyfikacji generalnej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym. Były natomiast nie do pokonania w kategorii uczelni medycznych zdobywając złoty medal. To ogromny sukces, bo w Mistrzostwach, które  odbywały się w Katowicach od 3 do 5 maja, wzięło udział ponad 580 studentek i studentów z 87 uczelni z całej Polski.

Ich trenerem jest Przemysław Ostrowski.

Zawodnicy UJ CM zdobyli łącznie 6 medali indywidualnych i 3 drużynowe.

Suzanne Izadi wywalczyła złoty medal w klasyfikacji generalnej w kategorii do 76 kg, podnosząc łącznie 412,5 kg.

Brązowy medal w klasyfikacji generalnej w kategorii do 69 kg zdobyła Aleksandra Łukasik z wynikiem 410 kg, co wypełnia limit na Akademickie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w lipcu w Estonii.

Wśród mężczyzn Tomasz Bernat zdominował klasyfikację medyczną w wadze do 74 kg i wynikiem 547,5 sięgnął po złoty medal, a w klasyfikacji generalnej zajął 12. miejsce.

Maciej Preinl obronił złoty medal w typie uczelni medycznych w kategorii do 83 kg, poprawiając swój wynik (622,5) zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W kategorii do 105 kg Nathaniel Miller (706 kg) zdobył srebrny medal w typie uczelni medycznych, a Jakub Tomaszewski (582,5) brązowy.

Należy dodać, że Nathaniel pobił Akademicki Rekord Polski w martwym ciągu, podnosząc sztangę ważącą 326 kilogramów.

Dzięki tym wynikom, męska drużyna UJ CM poprawiła wynik z poprzednich mistrzostw w klasyfikacji generalnej o 13 miejsc, zajmując ostatecznie 10 lokatę i zdobywając srebrny medal w klasyfikacji uczelni medycznych.

To niesamowity sukces dla sekcji UJ CM, dla której był to dopiero drugi start w Mistrzostwach.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Katowicach pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Uniwersytet Jagielloński, srebrny Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum, a brązowy Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Data publikacji: 7.05.2024