Pierwsze medale i awans sekcji wioślarskiej do finału Cracoviady 2019

W dniach 16-17 listopada odbyły się eliminacje do 10. Igrzysk Studentów Pierwszego Roku – Cracoviada 2019. Wioślarze Klubu Uczelnianego AZS UJ CM  wywalczyli cztery medale indywidualne, dwa drużynowe i awans do finału igrzysk.

Studenci pierwszego roku Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicumpod koniec października przeszli wewnętrzne eliminacje do sekcji wioślarskiej. Nowi zawodnicy w miniony weekend wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Małopolski na ergometrze wioślarskim i wywalczyli aż cztery medale: dwa brązowe, srebrny i złoty.

Bardzo dobrze wypadły zawodniczki AZS UJ CM, które  stanęły na pierwszym stopniu podium. Drużyna męska zakończyła zawody drugą lokatą. Tym samym zawodnicy punktowali w Cracoviadzie 2019 i zdobyli awans do finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, który odbędzie 30 listopada w Krakowie.