Aktualności


Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK

22.11.2020
Zakończyła się 13. edycja konkursu PRODOK 2020 na najbardziej prodoktorancką uczelnię. Podczas gali finałowej, która odbyła się zdalnie, Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego (TD UJ) otrzymało nagrodę dla najlepszego samorządu doktorantów w Polsce.
Naukowcy UJ CM w gronie najbardziej wpływowych naukowców na świecie

22.11.2020
15 badaczy z UJ CM znalazło się na liście TOP 2%  najlepszych naukowców na świecie. Ranking opracowywany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies ocenia cały dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego.
List przewodniczącego KRASP do ministra edukacji narodowej

21.11.2020
Z niepokojem obserwujemy przekazywane przez media wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące rzekomego nierównego traktowania przez władze uczelni członków wspólnoty akademickiej ze względu na prezentowany przez nich światopogląd. Jednocześnie przekazywane są informacje dotyczące przygotowania tzw. pakietu wolnościowego ,...
Kolejni badacze z UJ CM otrzymali granty NCN

20.11.2020
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 19. edycji konkursów OPUS – adresowanego do wszystkich naukowców, oraz PRELUDIUM skierowanego do osób rozpoczynających karierę naukową. Na listach rankingowych znalazło się 10 badaczy z UJ CM.
Eksperci: Obecna sytuacja wymaga nowej strategii testowania na COVID-19

19.11.2020
"Przyjęty w Polsce sposób testowania w zasadzie ciągle ogranicza się do osób, które mają wyraźne objawy zakażenia dróg oddechowych. W związku z tym osoby zakażone, które nie mają objawów choroby lub mają objawy skąpe czy nietypowe nie są identyfikowane. Szacuje się, że jest ich nawet do dziesięciu razy...